Martin Drdla

O mně

Narodil jsem se v roce 1979 na Vysočině. Vystudoval jsem bakaláře ekonomie na VUT a pak magisterský ekonomický program MSc. na Nottingham Trent University pod záštitou BIBS.

Profesně jsem začínal ve výrobě a pojišťovnictví a poté zakotvil v telekomunikacích. Ve společnostech jako byl Globix, Etel, Aliatel nebo Telecom Austria - volny.cz, dnes Quantcom jsem si prošel pozicemi od obchodníka, regionálního manažera až po obchodního ředitele. Od roku 2002 působím v Brně.

Změna je však život, a tak jsem změnil obor na zdravotnictví. Za posledních deset let jsem prošel zdravotnickými distribučními společnostmi, lékárnami a to jako zaměstnanec i jako majitel. Nyní spoluvlastním a řídím mj. malou zubní praxi a stomatochirurgii Šikovní Zubaři. a malou investiční společnost Sanctorum.

V Brně jsem zakořenil. Moje žena zde vystudovala VŠ farmaceutickou a porodila nám na Obilňáku dva skvělé syny. Koupil jsem byt pod Monte Bú kousek od Bláhovky. Brno prostě miluji. Mám rád jeho klidnou „provinční“ atmosféru, skvělé lidi, kteří mě inspirují, jeho úžasná zákoutí a kavárničky, jeho kulturu a humor. Mám zde úžasné kamarády, příbuzné, zaměstnance a kolegy, kterým děkuji, že jsou.

A protože nejsem nikdy s ničím dost spokojený, rozhodl jsem se vstoupit do politiky. Cítím, že bych měl Brnu oplatit něco z toho, co pro mě udělalo. Od roku 2014 jsem s dvouletou přestávkou členem hnutí ANO. Čtyři roky jsem působil v Komisi legislativní a organizační MČ Brno-střed a v Komisi sociálně-zdravotní rady Jihomoravského kraje. Od roku 2018 jsem byl v MČ Brno-střed zastupitelem, místopředsedou finančního výboru, dislokační komise a komise životního prostředí RMČ. Od roku 2022 jsem uvolněným zastupitelem ZMČ Brno-střed a členem rady pro oblast investic a správy bytových domů. Současně zastupuji bezplatně statutární město Brno jako akcionáře na valné hromadě společnosti Technologický Park Brno, a.s.

Jinak mám kladný vztah k malování olejem, cestování, létání na kluzácích s i bez motoru, ježdění na vodu, cyklistice, kolečkovým bruslím, čtení knížek, počítačům, téměř jakékoli hudbě, historii, pivu, vínu a mnohému jinému.