Martin Drdla

O mně

Narodil jsem se v roce 79 na Vysočině. Vyrostl jsem v okolí Žďáru nad Sázavou, kde jsem prožil bezstarostné dětství mezi skvělými kamarády, vymýšlel lumpárny a běhal za holkama. Po maturitě na státním gymnáziu a prvním nevydařeném pokusu o studium na fakultě elektrotechniky Západočeské university v Plzni jsem bohužel musel do práce, neboť budižkničemu už doma nechtěli. Prošel jsem si postupně výrobou, pojišťovnictvím a omylem skončil v Praze v telekomunikacích.

Poměrně brzy mě však jako Moraváka vyšoupli do nové pobočky v Brně, města, které mě nadchlo. Morgen hodit špacír na Špilas, chytání bronzu na Rivecu, palírny a kafábly na Oltecu, chálka pod Francisberkem, štaca s partyjou, klofnót kocóry, vodrazit šalinou vod role. Špicovej den lonťáka na štatlu. Na pozicích obchodníků, manažerů nebo obchodního ředitele jsem klepal v různých nadnárodních společnostech téměř deset let.

Změna je však život, a tak jsem změnil obor na zdravotnictví. Za posledních deset let jsem prošel zdravotnickými distribučními společnostmi, lékárnami a to jako zaměstnanec i jako majitel. Nyní spoluvlastním a řídím mj. malou zubní praxi a stomatochirurgii Šikovní Zubaři. Mezitím jsem v Brně zakořenil. Moje žena zde vystudovala VŠ farmaceutickou a porodila nám na Obilňáku dva skvělé syny. Já po večerech dostudoval bakaláře ekonomie na VUT a pak magisterský ekonomický program MSc. na Nottingham Trent University pod záštitou BIBS.

S rodinou jsme koupili byt pod Monte Bú kousek od Bláhovky. Brno prostě miluji. Mám rád jeho klidnou „provinční“ atmosféru, skvělé lidi, kteří mě inspirují, jeho úžasná zákoutí a kavárničky, jeho kulturu a humor. Mám zde úžasné kamarády, příbuzné, zaměstnance a kolegy, kterým děkuji, že jsou.

A protože nejsem nikdy s ničím dost spokojený, rozhodl jsem se vstoupit do politiky. Chci změnit co mi vadí a „zabetonovat“ co mám rád. V hnutí ANO jsem tak členem od roku 2014. I když nejsem fachman na gebír, bóchal jsem čtyři járy v Komisi legislativní a organizační MČ Brno střed. Od roku 2018 jsem v MČ Brno střed zastupitelem, místopředsedou finančního výboru a dislokační komise a předsedou komise životního prostředí RMČ. Rok a půl pak také v Komisi sociálně-zdravotní rady Jihomoravského kraje.

Jinak mám kladný vztah k malování olejem, cestování, létání na kluzácích s i bez motoru, ježdění na vodu, cyklistice, kolečkovým bruslím, čtení knížek, počítačům, téměř jakékoli hudbě, historii, pivu, vínu a mnohému jinému.